Carl Westman (1866-1936) enligt uppgift

Föregående | Översikt | Nästa

668362

CARL WESTMAN (1866-1936), enligt uppgift: takkrona, nationalromantik, tidigt 1900-tal, smidesjärn och mässing, diameter ca 87 cm, korgbotten med 9 lampfästen, 10 hängfästen, fästen för glas, ringar för kedjor alternativt stag, senare kedjor, 4 st, medföljer, total höjd 124 cm.

PROVENIENS
Enligt uppgift från Rådhuset, Stockholm

Ej komplett, glas saknas, skador, vissa lampfästen, stag samt ringar saknas, samt kula.

Belysning, Taklampor, Design

Rum 13

668362 - Carl Westman (1866-1936) enligt uppgift
Din e-postadress

Fråga
Skicka

Budhistorik (6 bud)
5082208
5082206
5082205
950
5082204
900
5082067
850

16 timmar 49 minuter kvar
Avslutas 2019-08-19
20:28   (21:28 )
AKTUELLT BUD SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
8 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.