Stol rokoko

668350

STOL, 1700-tal, rokoko, träskuren dekor, svängd rygg, balusterformad genombruten ryggbricka, frambenen med fjällskärning, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, senare bemålning, senare sits/klädsel

Möbler, Stolar

Rum 4

Stol rokoko

Budhistorik (33 bud)
5083969
5083965
2 800
5083965
2 600
5083958
2 400
5083964
2 400

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.