Sven X:et Erixon

668336

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Åkerfält, Halland, signerad och daterad Sven Erixon -44, olja på pannå, ca 38x45 cm

Proveniens: Färg och Form, Malmtorgsgatan 10, Stockholm 1945

Ändringar/tillägg
Kvitto från Färg och Form avhämtas i Utlämningen

Rum 18

Sven X:et Erixon

Budhistorik (39 bud)
5086760
31 000
5086890
30 000
5086760
29 000
5086883
28 000
5086760
27 000

Slutpris SEK:
31 000
2 992 EUR, 3 398 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.