Flaska Kina 1700-tal

668303

FLASKA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), bulbformad, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22 cm

Slitage, fotringen med nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 27

Flaska Kina 1700-tal

Budhistorik (11 bud)
5082099
1 600
5080894
5080894
1 300
5080690
5080690

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.