Mjölby Intarsia väggur

668248

MJÖLBY INTARSIA, 1930-tal, väggur, intarsiaarbete av Gerhard Malmberg, Mjölby intarsia, fanérad i olika träslag, med visare i mässing, höjd ca 32, 42x100 cm

Slitage, pendel samt nyckel medföljer

Klockor/Ur, Väggklockor

Rum 7

Mjölby Intarsia väggur

Budhistorik (1 bud)

5076427
2019-08-13 09:09:05

2019-08-18 kl 12:30
Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.