Richard Sapper bordslampa Tizio

668200

RICHARD SAPPER, "Tizio", bordslampa, Artemide, Italien, 1900-/2000-tal, svartlackerad metall samt, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, maxhöjd ca 98 cm

Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage, smärre repa på balanstyngden, handtagen ände för att reglera lampans höjd saknas

Belysning, Bordslampor, Design

Hylla 5

Budhistorik (15 bud)
5085178
1 300
5085105
5084246
5076899
5076899

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.