Bruno Mathsson fåtölj "Miranda"

668076

BRUNO MATHSSON, "Miranda", fåtölj, 1960-/70-tal, stomme av skiktlimmat böjträ av bok, klädd med fårskinn, sitthöjd ca 38 cm

Slitage, bit av fårskinn borta, ullen som är i direkt anslutning till avskavda partier släpper lätt

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 3

Bruno Mathsson fåtölj

Budhistorik (25 bud)
5081443
3 800
5081353
3 600
5080993
3 400
5081351
3 400
5080993
3 200

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.