Calle Örnemark Trollskulptur

668068

CALLE ÖRNEMARK (1933-2015): Troll, skulptur, sågad och skuren i trä, polykromt bemålad, signerad CÖ, ca 72x27 cm

Proveniens: Gåva från konstnären till föregående ägarinna Astrid Nordenstam

Kantstötningar och färgskav förekommer

Konst, Skulpturer

Hylla 6

Calle Örnemark Trollskulptur

Budhistorik (7 bud)
5081226
2 800
5081611
2 600
5081226
5080559
900
5075847

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.