Tennljusstakar

668038

LJUSSTAKAR, 2 st, tenn, 1800-talets första hälft, Gustaf Adolf Bergman Kristianstad resp. Isak Winblad Karlshamn, höjd ca 15 resp. 28,5 cm

Slitage, bucklor, smärre bristningar, en med kompletterad ljusmanschett, en saknar ljusmanschett

Diverse, Metall, Belysning

Monter 22

Tennljusstakar

Budhistorik (19 bud)
5083255
1 700
5083249
1 600
5083249
5083243
1 400
5083243
1 300

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.