Josef Frank taklampa

667895

JOSEF FRANK, modell 2560, taklampa, även kallad 'Carl Larssons lampa', Firma Svenskt Tenn, stomme i mässing, skärm i textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm

Bruksslitage, saknar stickkontakt, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor

Rum 21

Josef Frank taklampa

Budhistorik (15 bud)
5079733
3 600
5074401
3 400
5074359
3 200
5074400
3 200
5074359
2 800

Slutpris SEK:
3 600
353 EUR, 392 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.