Karmstolar Louis XVI-stol

667769

KARMSTOLAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1700-talets slut/ 1800-talets början, mörkbetsat trä, dekor i form av fleuroner, kannelering, fast stoppad sits, klädd rygg och armlän, sitthöjd ca 39 cm

Renoverade, kompletterade, omklädda, ställvis några hål i tyget, torrsprickor, lagningar, en band på armlän är lös

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Karmstolar Louis XVI-stol

Budhistorik (3 bud)

5071840
850
5071423
5070974

Slutpris SEK:
850
83 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.