Sockerskrin gräddkanna mm

667748

SOCKERSKRIN, GRÄDDKANNA, BÄGARE 3 st., SKÅL, 1900-tal, bla A. Nilsson och K Andersson, höjd ca 3,5-9,5 cm, total vikt ca 522 g

Smärre slitage. Den större bägaren med smärre stötskada, sockerskinets låst defekt

Silver

Monter 20

Sockerskrin gräddkanna mm

Budhistorik (12 bud)
5078189
2 400
5077675
5077489
5074725
1 900
5072339
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.