Silverbestick Symfoni

667660

BESTICK, 125 dlr, silver, "Symfoni", Mema, 1970-tal, bestående av: 12 matgafflar (18,5 cm), 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsgafflar (17 cm), 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 smörsgåsgafflar (14,5 cm), 12 smörgåsknivar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 4 smörknivar, serveringskniv, såsslev, total vikt exkl kniva med stålblad ca 3339 g, i etui

Smärre slitage, monogramgravyr, etui med slitage

Silver, Silverbestick

Monter 21

Silverbestick Symfoni

Budhistorik (4 bud)

5073872
13 000
5072983
12 500
5072983
12 000
5072304
11 500

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.