Spegel konsolbord empire

667655

SPEGEL med KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, empire, Sverige, delvis förgyllda och bronserade, dekor av bandrosett, fleuroner och fascesstavar samt bård med palmetter, konsolbord med skiva av sten samt träskuren dekor av grip, sockel med imitationsmåleri samt på svärtade kulfötter, mått spegel ca 153x75, mått konsolbord höjd ca 79, 70x43 cm

Möbler, Övriga möbler, Speglar

Rum 6

Spegel konsolbord empire

Budhistorik (35 bud)
5078661
13 500
5078659
13 000
5078653
12 500
5078655
12 500
5078653
12 000

Slutpris SEK:
13 500
1 325 EUR, 1 472 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.