Gunnar Nilsson skulptur i brons

667654

GUNNAR NILSSON (1904-1995): Stående flicka, signerad och numrerad Gunnar Nilsson 7/10, mörkpatinerad brons, höjd exkl piedestal 68, piedestalens höjd ca 67 cm

Smärre färgfläckar. Piedestal med nagg/avslag

Konst, Skulpturer

Kundcenter

Budhistorik (19 bud)
5080293
28 000
5080289
27 000
5080285
26 000
5080281
25 000
5080275
24 000

Slutpris SEK:
28 000
2 749 EUR, 3 052 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.