Spegel empire

Föregående | Översikt | Nästa

667636

SPEGEL, empire, sannolikt Petter (Pehr) Gustaf Bylander (spegelfabrikör och skulptör i Göteborg 1804-52), bronserad, målad, förgylld, spegelglasfält flankerat av kolonner, dekor av lagerblad och krönande örn, mått 165x77 cm

Några skador och visst dekorbortfall

Speglar

Geijersgatan 14, Göteborg

667636 - Spegel empire
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Spegel empire

Budhistorik (6 bud)
5083759
1 400
5082361
1 300
5081359
5080961
750
5080748

2 dagar kvar
Avslutas 2019-08-21
20:32   (21:32 )
AKTUELLT BUD SEK:
1 400
135 EUR, 153 USD
Utropspris SEK:
10 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 774 kr.