Ljuskrona

667564

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, 6-armad stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, diameter ca 57, höjd ca 65 cm

Bruksslitage, enstaka prismor saknas, elen renoverad

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (21 bud)
5078136
2 400
5078135
5078128
5078124
1 900
5078120
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.