Matgrupp jugend Myrstedt & Stern

667419

MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets början, jugend, fanerad med mahogny, bestående av: 4 stolar, 2 karmstolar och matbord, etikettmärkta Myrstedt & Stern Stockholm, bordets höjd ca 74, 120x79, sitthöjd 45 cm

Slitage, märken, skadad klädsel, enstaka fanérskada

Ändringar/tillägg
14/8 Skada på karmstol

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 16

Budhistorik (6 bud)
5077970
3 400
5075300
3 200
5075300
5073250
5073247

Slutpris SEK:
3 400
334 EUR, 371 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.