Fåtöljer och soffa empirestil

667305

FÅTÖLJER, 1 par, SOFFA, empirestil, 1900-talets första hälft, mahgonyfanér, beslag i mässing, armlän med sfinxhuvuden, sitthöjd 44 cm, soffans längd ca 143 cm

Smärre slitage, fläckar, ett beslag på ben skadat

Möbler, Fåtöljer

Rum 3

Fåtöljer och soffa empirestil

Budhistorik (4 bud)

5073023
5072768
5072766
5072333

Slutpris SEK:
290 EUR, 329 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.