Joakim Allgulander färglitografi

667048

JOAKIM ALLGULANDER (född 1965): "Free WiFi", signerad Joakim Allgulander, 31/150, färglitografi, bladmått ca 59x37,5 cm;

HISTORIK:
Konstnären om motivet:
"Motivet "Free WiFi" föreställer en slags paradisö: vit sandstrand, steniga klippor och klarblått hav så långt ögat kan nå, där horisonten möter den turkosa himlen. Ett fartyg i rörelse, i den annars stilla tillvaron. Jag ville komma åt känslan av semester, där titeln talar för vår samtids behov av internet och fri uppkoppling".

Konst, Grafik, Nutida

Tavelvagn 3

Budhistorik (12 bud)
5084735
3 200
5078369
5078369
2 600
5084730
2 400
5078369
1 800

Slutpris SEK:
3 200
309 EUR, 351 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.