Wexiö Guld servisdelar

666985

ARVID EKBERG, matservis, 47 dlr, Wexiö Guld, Gustavsberg, flintgods, bestående av 11 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 1 soppterrin med lock, tillbringare, såsskål, såssnipa, 8 olika uppläggningsfat, 6 kaffekoppar med fat

Bruksslitage, ställvis kraftigt guldslitage, medföljer 18 delar med nagg, missfärgningar o dyl: mattallrik, 3 förrättstallrikar, 5 kaffekoppar med fat, 3 uppläggningsfat samt 6 assietter

Keramik/Porslin

Makadamgatan 11, Helsingborg

Wexiö Guld servisdelar

Budhistorik (21 bud)
5093555
3 600
5093557
3 400
5093555
2 800
5093554
2 600
5093554
2 400

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.