Joakim Allgulander serigrafi

666759

JOAKIM ALLGULANDER (född 1965): "Secret garden", signerad Joakim Allgulander, numrerad 165/240, serigrafi, bildmått ca 67x48 cm

HISTORIK:
Konstnären om motivet:
"Motivet "Secret Garden" föreställer en kristallkrona som hänger i en trädgårdsliknande miljö. Jag ville komma åt en slags mystiskt, vacker känsla av svunnen tid. Det faktum att man dessutom inte vet om det är utomhus, inomhus, eller kanske bara en dröm tycker jag också bidrar till spänningen".

oramad

Konst, Grafik, Nutida

Rum 9, Vagga 2

Joakim Allgulander serigrafi
Budhistorik (11 bud)
5082918
1 300
5083756
5082918
5080935
5080414
950

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.