Kristian Solmer Vedel

666114

KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtölj och 4 stolar modell "Modus", 5 delar, Riopalisander (Dalbergia Nigra) och svart skinn, formgiven 1963, tillverkad av Søren Willadsen, Vejen, Danmark, etikettmärkta, fåtölj H ca 76 cm, B ca 64 cm, sitthöjd ca 42 cm, stolar H ca 76 cm, sitthöjd ca 42 cm, B ca 45

CITES-intyg giltigt inom EU medföljer

Slitage, patinerat skinn, skador på armlänen

Möbler, Stolar, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Kristian Solmer Vedel

Budhistorik (26 bud)
5084489
4 200
5083227
5080526
3 800
5080876
3 600
5080526
3 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.