Kristian Solmer Vedel

665625

KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtöljer och fotpall modell "Modus", 3 delar, Riopalisander (Dalbergia Nigra) och svart skinn, formgiven 1963, tillverkad av Søren Willadsen, Vejen, Danmark, etikettmärkta, fåtöljer H ca 66 cm, B ca 73 cm, sitthöjd ca 35 cm, pall H ca 35 cm, 54x54 cm

CITES-intyg giltigt inom EU medföljer

Slitage, skinn med patina, stoppning ställvis torr, en fåtölj med skador / sprickor i skinnet på armlänen

Möbler, Fåtöljer, Design

Makadamgatan 11, Helsingborg

Kristian Solmer Vedel

Budhistorik (24 bud)
5084490
5 200
5084549
5 000
5084490
4 800
5083957
4 600
5083598
4 400

Slutpris SEK:
5 200
502 EUR, 570 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.