Matsalsmöblemang art deco

664164

MATSALSMÖBLEMANG, 1920-tal, art deco, 10 delar, betsat trä, bl a mahogny och valnötsfaner, skurna detaljer, bestående av av bord med 2 iläggsskivor, 6 stolar med textilklädda sitsar och ryggar, sideboard med 3 lådor och 2 dörrar, samt tvådelad vitrin med glasad överdel och underdel med 3 lådor och 2 dörrar, bordsmått: höjd 79, 139 - 246 x 102 cm; stolarnas höjd 116, sitthöjd 43 cm; sideboardshöjd 101, 204 x 51 cm; vitrinhöjd 186, 129 x 46 cm

Slitage, märken, repor, stolarna delvis omklädda, originalklädsel ska finnas under

Möbler, Matsalsmöbler

Makadamgatan 11, Helsingborg

Matsalsmöblemang  art deco

Budhistorik (8 bud)
5089118
3 400
5088360
5088359
2 600
5088358
5088158

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:
6 500

Föremålet finns i Helsingborg. För information om transport kontakta info@transportbyran.se.