Roland Svensson

663108

ROLAND SVENSSON (1910-2003): ARS KONSTSERIE, mapp innehållande 6 litografier, bestående av "Utskärgård", "Vrakspillror", "Kortspel på Gillöga", "Sjösättning", "Februaridag, Möja", "Stångmärket", 1946, signerade roland S, varav ett numrerat 34/90 (?) (Stångmärket), bladmått ca 29x39 resp 39x29 cm

Läs mer

Gulnader, skador, försättsbladet med dedikation

Konst, Grafik, Tema

Rum 2

Roland Svensson

Budhistorik (10 bud)
5087923
5087748
5087747
1 900
5087746
1 800
5087745
1 700

Slutpris SEK:
212 EUR, 241 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.