Roland Svensson

663053

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Min skärgård och din", signerad roland S, förlaga, påskrift på baksidan "använt för omslag Roland Svensson, Min skärgård och din", akvarell med täckvitt, ca 19x29 cm; boken "Min skärgård och din", Bonniers 1964 medföljer

Läs mer

Konst, Modernt måleri, Tema

Roland Svensson

Budhistorik (8 bud)
5055186
35 000
5047490
30 000
5047221
19 500
5045076
15 500
5044137
15 000

Slutpris SEK:
35 000
3 436 EUR, 3 815 USD
Utropspris SEK:
65 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.