Roland Svensson

661217

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Svenska stenarna 1972", signerad och daterad roland S 1972, akvarell, ca 23x41,5 cm

LITTERATUR:
Ur "Svenska Lillö"

Läs mer

Konst, Modernt måleri, Tema

Roland Svensson

Budhistorik (24 bud)
5088942
17 000
5088479
16 500
5078571
16 000
5046170
15 500
5045984
15 000

Slutpris SEK:
17 000
1 669 EUR, 1 853 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.