Roland Svensson

657772

ROLAND SVENSSON (1910-2003): (4), mappen "Den Gamla Ångbåten", komplett svit bestående av 4 färglitografier, 77/360, signerade och numrerade roland S. Edition Grafioteket; omfattar (bildmått): Möte på isen, ca 45x60 cm, Den gamla ångbåten, ca 60x45 cm, Båtdags, ca 45x60 cm, Sandhamnshålet, ca 58x42 cm

Läs mer

Oramade i originalmapp

Konst, Grafik, Tema

Rum 1

Roland Svensson

Budhistorik (23 bud)
5088861
33 000
5088860
32 000
5088857
31 000
5088855
30 000
5088852
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 185 EUR, 3 617 USD
Utropspris SEK:
16 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.