Bläckställ silver

663531

BLÄCKSTÄLL, silver, 1800-talets slut, i form av vinranka, löstagbara glasinsatser, nötta stämplar, största mått ca 21 cm, vikt ca 247 g (utan glasbehållarna)

Proveniens: Bärby gård, Giresta sn, Uppland

En gren av, bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 11

Bläckställ silver

Budhistorik (1 bud)

5040096
2019-07-19 09:08:43
650

2019-07-22 kl 16:42
Slutpris SEK:
650
64 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.