Gunnar Nylund golvvas Rörstrand

663495

GUNNAR NYLUND, golvvas, Rörstrand 1940-tal, 2:a sortering, stengods, glasyr i brunt och beige, rutdekor delvis i relief, två små hänkler, insats i plåt, signerad R Sweden GN, höjd ca 56 cm

Andrasortering

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design, Selected

Kundcenter

Budhistorik (9 bud)
5042818
9 000
5042415
8 000
5041475
5041413
5041412

Slutpris SEK:
9 000
869 EUR, 986 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.