Ljusstakar brons

663283

LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets första hälft, Karl Johan, brons, delvis brännförgylld mässing, höjd ca 37 cm

En ljusstake ngt sned, lös dekordel, brännförgyllning m slitage

Diverse

Ljusstakar brons

Budhistorik (11 bud)
5044773
5044771
1 800
5044770
1 600
5044769
1 300
5044270

Slutpris SEK:
196 EUR, 218 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.