Maar bilklocka 1950-tal

 
 
 
Auktionsnr
662737
 
Beskrivning

MAAR PANTENT, panelur för bil, ca 1952, krom, automatisk uppdrag, vridbar ring, tillverkad för Oldsmobile, märkt Made in Switzerland, boettnr. 10567, diameter 62,5 mm


 
Kondition
Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage
 
Kategorier
Klockor/Ur
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
 
 
 
Maar bilklocka 1950-tal
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
 
 
Budhistorik (2 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
5037555
2019-07-17 16:56:20
1 000
5037549
2019-07-17 16:54:46
700
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-07-22 kl 10:36
Slutpris SEK:
1 000
98 EUR, 109 USD
Bevakningspris ej uppnått
Utropspris SEK:
3 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK