Allmoge skåp

662659

GOLV, -och HÄNGSKÅP, allmoge, 1800-talets början, bemålad furu, tvådelat, var och en med dörr och bakomliggande hyllplan, totalhöjd ca 184, 74x50 cm

Slitage, spår av trämask - ställvis kraftig, lagningar, komplettering, renovering, senare målning, senare lås, märken, repor, nyckel saknas och nedre delen är låst

Möbler, Skåp, byråer

Hylla 3

Allmoge skåp

Budhistorik (3 bud)

5041137
5040856
5034671

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.