2 skedar från omkring 1870-90-talet, SKultuna

662586

SKULTUNA, 2 skedar, 1870-90-tal, mässing, ena stämplad Skultunabruk med krona, längd ca 20,5 samt 20 cm

Åldersrelaterat slitage, nött plätering

Diverse

Budhistorik (16 bud)
5033666
5036244
5033666
950
5036243
900
5033666
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.