Wifredo Lam Väggrelief

662354

WIFREDO LAM (Kuba 1902-1982): "The Guardian of Paradise", 1970-tal, väggrelief i grönpatinerad brons, signerad LAM, diameter ca 48 cm

Konst, Skulpturer

Makadamgatan 11, Helsingborg

Wifredo Lam Väggrelief

Budhistorik (9 bud)
5031759
15 000
5031758
14 000
5028282
13 500
5025205
9 600
5023378
4 800

Slutpris SEK:
15 000
1 473 EUR, 1 635 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.