Bengt Lindström oljemålning

662284

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): Komposition med ansikte, signerad Lindström, olja på duk, mått ca 55x33 cm

PROVENIENS:
Inköpt direkt av konstnären, därefter i arv till nuvarande ägare. Medföljer fotodokumentation av konstnären bredvid tavlan

Konst, Modernt måleri, Selected

Bengt Lindström oljemålning

Budhistorik (17 bud)
5034355
24 000
5034024
23 000
5034016
22 000
5034023
22 000
5034016
21 000

Slutpris SEK:
24 000
2 316 EUR, 2 630 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.