Wilhelm Heinicke kandelaber i silver

662151

WILHELM HEINICKE, kandelaber, silver, biedermeier, stämplad Berlin 1820/30-tal, med ej tillhörande kandelaberdel, för 5 ljus, Heinicke mästare Berlin 1816-1855, höjd ljusstake 34, med kandelaber 61 cm

Slitage och lagningar

Silver

Kundcenter

Budhistorik (10 bud)
5042492
5 800
5042490
5 600
5042490
5 000
5042454
5042204

Slutpris SEK:
5 800
569 EUR, 632 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.