Tallrik Kina 1700-tal Kompaniporslin

662128

TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av figurscen på terrass i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med infällda kartuscher, diameter ca 22 cm

Slitage

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (26 bud)
5042222
3 800
5042334
3 600
5042222
3 400
5039590
3 200
5039562

Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.