Wood & Sons matservis

662076

WOOD & SONS, ''Woodland'', matservis, 54 dlr, porslin, England, 1900-talets mitt, tryckt dekor i blått, bestående av: 13 flata mattallrikar, 10 flata förrättstallrikar, 6 djupa förrättstallrikar, 15 assietter, 2 skålar, uppläggningsfat, såssnipa, 6 kaffekoppar med fat, mattallrikarnas diameter 25,5 cm

Enstak nagg kan förekomma, slitage

Keramik/Porslin

Monter 6

Wood & Sons matservis

Budhistorik (19 bud)
5030486
2 400
5030333
5027333
5026934
1 900
5026036
1 800

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.