Fåtölj Seventy 10 year limited edition, 012/100

661932

JONAS IHREBORN, fåtölj samt fotpall "Seventy 10 Year Limited Edition 2008-2018" upplaga om 100 st, varav denna numrerad 012/100, stomme i rostfärgad metall, kvadrat underrede, naturfärgat kanvastyg i rygg och sits, löstagbara plymåer, ryggplymå med fyllning av fjäder/polyeter, sittplymån med inbyggda resårfjädrar, klädsel i obehandlat naturfärgat läder, etikettmärkt, sitthöjd ca 45, bredd 66, djup 88, fotpallens mått, höjd ca 42, 58x45 cm

Medföljer folder, signerad av Jonas Ihreborn

Obefintligt slitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Budhistorik (17 bud)
5031655
8 600
5031654
8 400
5031645
8 200
5031644
8 000
5031643
7 600

Slutpris SEK:
8 600
844 EUR, 937 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.