Bägare

661859

BÄGARE, silver, 1700-tal, med infällt mynt, punsad dekor, graverad Anno 1750 MSD OSL, höjd ca 147 g, höjd ca 7,5 cm

Slitage, möjligen senare infällt mynt

Silver

Monter 3

Bägare

Budhistorik (26 bud)
5029456
3 200
5025580
5029446
5025580
2 800
5025044
2 600

Slutpris SEK:
3 200
314 EUR, 349 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.