Hirschfängare

661801

HIRSCHFÄNGARE (4) samt dekorationsvärja och kniv, 1800- och 1900-tal, kavlar i trä, den äldsta hirschfängaren stämplad G B TLN på klingan, längd mellan ca 26-92 cm

Alla ej kompletta, slitage, partiella rostangrepp

Vapen/Medaljer

Monter 14

Hirschfängare

Budhistorik (6 bud)
5027775
5027499
5027773
5027499
5025204
700

Slutpris SEK:
118 EUR, 131 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.