Tallrikar Kina 1700/1800-tal

661699

TALLRIKAR, 7 st., porslin, Kina, 17/1800-tal, varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23-25,5 cm

Nagg förekommer

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Tallrikar Kina 1700/1800-tal

Budhistorik (28 bud)
5028363
5028405
5028363
3 800
5027496
3 600
5027496
3 200

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.