Joseph Nekola gris Plichta

661668

JOSEPH NEKOLA, figurin i form av en gris, handmålad dekor av blommor, glaserat porslin, längd ca 43, höjd ca 28 cm, stämplad Plichta London England och målarsignatur Nekola pinxt

Krackelerad, smärre missfärgningar

Keramik/Porslin, Diverse, Selected

Monter 9

Joseph Nekola gris Plichta

Budhistorik (3 bud)

5027949
10 500
5026041
10 000
5026040
8 000

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.