Paneler Kina

661641

PANELER, 2 st., trä, Kina, 1900-talets början, skuren dekor av figurscener, bemålade i rött samt guld, höjd ca 50, 88x9 cm

Smärre slitage, färgbortfall, ursprungligen del av möbel, kompletterade

Orientaliskt, Konsthantverk

Rum 7

Paneler Kina

Budhistorik (1 bud)

5018366
2019-07-07 10:35:27

2019-07-12 kl 12:48
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.