Albin Amelin gouache

661628

ALBIN AMELIN (1902-1975): Stilleben med blomvaser, signerad Amelin och daterad -42, gouache på papper, bildstorlek ca 90x71 cm

Mindre pappersskada, ej examinerad ur ramen

Konst, Modernt måleri, Selected

Rum 17

Albin Amelin gouache

Budhistorik (22 bud)
5027148
10 000
5026771
9 800
5027146
9 600
5026771
9 400
5026452
9 200

Slutpris SEK:
10 000
982 EUR, 1 090 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.