Carl Malmsten ''Undantaget'' vitrinskåp

661582

CARL MALMSTEN, vitrinskåp, "Undantaget" 1900-talets andra hälft, fanérat i valnöt, överskåp invändigt med 3 hyllplan i glas, underskåpet med 2 hyllplan i trä, utdragbar skiva, höjd ca 176, 96x37 cm

Bruksslitage, ställvis något blekt, ställivs fanéringsskador

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Design

Rum 10

Budhistorik (4 bud)

5020637
6 000
5020634
5 000
5020631
5020490
500

Slutpris SEK:
6 000
589 EUR, 654 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.