Vitrinskåp Holland 1700-tal

661568

VITRINSKÅP, Holland, 1700-tal, Louis XV, fanerad med valnöt och valnötsrot, riklig intarsiadekor bl.a ben, beslag i mässing, invädnigt med hyllor, höjd 198, 124x37 cm

Fanérskador, lagningar, lösa listdelar medföljer

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen lösa listdelar medföljer

Möbler, Skåp, byråer

Rum 1

Vitrinskåp Holland 1700-tal

Budhistorik (43 bud)
5028573
25 000
5028570
24 000
5028566
23 000
5028564
22 000
5028561
21 000

Slutpris SEK:
25 000
2 454 EUR, 2 725 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.