Fat famille rose 1900-tal

661560

FAT, 1 par, porslin, troligen Kina, 1900-tal, oktagonalt brätte, famille rose, botten med teckenmärkning, diameter ca 29 cm

HISTORIK: Faten är kopior av kinesiskt exportporslin 1730-tal, famille rose

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Fat famille rose 1900-tal

Budhistorik (17 bud)
5027421
2 800
5027128
2 600
5024806
2 400
5024806
1 900
5026606
1 800

Slutpris SEK:
2 800
275 EUR, 305 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.